Conferència Municipalista 2018

Programa de la Conferència Municipalista 2018

Graella de totes les taules
Amb la distribució horària de tota la Conferència

Programa de mà
per imprimir en A4 a dues cares i plegar en forma de díptic amb biografies de participants



Dissabte 24/03

9.30 h Obertura de portes i acreditacions

10.00 h
Benvinguda



10.30 h

Per què apostem per la sobirania?

Elena Idoate (Seminari Taifa)
Jordi Alminyana (Ajuntament de Navàs)
(Re)municipalitzacions, condicions laborals i propietat
Isabel Vallet (exassessora de municipalisme de la CUP)
Jordi Colomer (assessor de serveis municipals de Sabadell)
Maria Sirvent (exregidora a Terrassa)
Vidal Aragonés (exregidor a Cornellà de Llobregat i jurista especialitzat en relacions laborals)
Municipalisme per què i per a què?
Laia Estrada (regidora a Tarragona i membre del SN)
Maria Ballester (regidora a Arenys de Munt i membre del SN)
Joan Garriga Nana (exregidor UM9 Ribes i membre del SN)
Albert Noguera (Universitat de València)

11.30 h
Sobirania alimentària
Enric Navarro (Consell Agrari Municipal de València)
Yago Calbet (coordinador del projecte Cardedeu Agroecològic)
Anaïs Sastre (Arran de Terra, horts socials de Montblanc)
Clara Griera (Grup de Treball de Pagesia i Alimentació de la CUP)
Carles Soler (regidor a Vilassar de Mar)
12 h
Migracions i política antiracista
Mireia Vehí (Grup de Treball de Migracions i membre del SN)
Norma Falconi (Sindillar, Sindicat de Treballadores de la Llar)
Karim Sabni el Garraf (Girona Acull, Espai Antiracista Girona-Salt, Obrim Fronteres)
Mohammad Alsharqawi (refugiat sirià-palestí)
12 h
Municipalisme i construcció de la Unitat Popular
Laura Generó (CUP Manlleu)
Josep Plasencia (CUP Vall Fosca)
Anna Peñalver (Castelló en Moviment)
Marina Llobera (Alternativa per Pollença)

13.30 h
Acte polític


14.30 h
Dinar popular


16.00 h

Sobirania financera
Carlos Sánchez Mato (exregidor d'Hisenda de l'Ajuntament de Madrid)
Sònia Farré (Xarxa Municipalista Contra el Deute Il·legítim i les Retallades)
Sergi Cutillas (Ekona)
Municipis Feministes
Georgina Monge (Justa Revolta)
Eva Fernàndez (activista feminista i veïnal)
Elisa Covelo O'Neill (Ekona)
Naiara Sanpedro (exregidora de Feminisme de l'Ajuntament de Donostia)
Experiències de les nostres candidatures
Anna Lara (Crida per Sabadell)
Aitor Blanc (Som Gramenet)
Sara Blázquez (Capgirem Vic)
Marc Font (CUP Vilanova i la Geltrú)

18.00 h

Sobirania sanitària
Carlos Alvarado (ex-viceministre de Salut de Veneçuela i rector de la Universitat de Ciències de la Salut Hugo Chávez Frías)
Montse Venturós (alcaldessa de Berga)
Nines Maestro (membre de la Coordinadora Antiprivatització de la Sanitat)
Xavi Milian (Grup de Treball de Salut CUP)
Límits de les institucions actuals
Kshama Sawant (regidora a l'Ajuntament de Seattle (EUA) i militant de Socialist Alternative - videoconferència)
Carlos Sánchez Mato (exregidor d'Hisenda de l'Ajuntament de Madrid)
Maties Serracant (alcalde de Sabadell)
Maria Rovira (regidora a l'Ajuntament de Barcelona)
Experiències dels municipis petits
Robert Sabaté (alcalde de Viladamat)
Dayana Santiago (regidora a Deltebre)
Miquel Perelló (alcalde dels Guiamets)
Tània Solé (regidora al Pla de Santa Maria)

Diumenge 25/03

9.30 h Obertura de portes i acreditacions

10.00 h

Sobirania residencial
Arnau Carné (PAHC Manresa)
Glòria Rubio (regidora d'Urbanisme de Sabadell)
Reyes Muñoz (regidora d'Habitatge de Ripollet)
Margalida Ramis (GOB Mallorca)
Model de finançament i deute
Jose Téllez (regidor d'Hisenda de Badalona)
Iolanda Fresnillo (economista)
Eulàlia Reguant (regidora a l'Ajuntament de Barcelona i membre del SN)
Municipalisme i República
Anna Gabriel (exregidora a Sallent i exdiputada de la CUP-CC)
Dolors Sabater (alcaldessa de Badalona)
Maribi Ugarteburu (exportaveu d'Udalbiltza)
Eudald Calvo (alcalde d'Argentona)

12.30 h
CONCLUSIONS
I a partir d'aquí, què?